Dzień Niepodległości w naszej szkole
11 listopada
Ostatnie pożegnanie Pana Andrzeja
Z ogromnym żalem informujemy, że odszedł nasz kolega Pan Andrzej Stefaniuk - nauczyciel informatyki w naszej szkole.
Łączymy się w bólu z rodziną i składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie.
Komunikat
Z uwagi na wprowadzoną na terenie Polski czerwoną strefę, nauka od poniedziałku 26.10.2020r. dla klas IV-VIII realizowana będzie w formie zdalnej. Klasy młodsze naukę odbywają w szkole. Uczniowie mają obowiązek aktywnie uczestniczyć w zajęciach w formie zdalnej na platformie przewidzianej przez szkołę. Lekcje odbywają się zgodnie z obowiązującym planem zajęć. Przed nami kolejny trudny okres ale pamiętajmy, że wszystko kiedyś się kończy i musimy być dobrej myśli
List Pana Wojciecha Starzyńskiego Prezesa Zarządu Fundacji "Rodzice Szkole".
Rodzice uczniów, dyrektorzy szkół, nauczycieleSzanowni Państwo,
sytuacja wywołana pandemią wirusa Covid 19 radykalnie zmieniła zasady funkcjonowania polskich szkół i postawiła przed całym systemem oświaty nowe wyzwania. Osobiście uważam, że wiosną ubiegłego roku w nietypowej sytuacji wprowadzenia nauczania on-line dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, uczniowie i pracownicy administracji oświatowej zdali egzamin.
Niestety w nowym roku szkolnym po dwóch miesiącach nauczania w formie tradycyjnej/stacjonarnej władze państwowe były zmuszone do wprowadzenia nauczania on-line w starszych klasach szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.
Fundacja ”Rodzice Szkole” w trosce o bezpieczeństwo uczniów, rodziców i nauczycieli w pełni to rozwiązanie akceptuje. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich rodziców o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i zdecydowane chronienie swoich dzieci przed ich naruszaniem.
Uwzględniając powyższe uważamy, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej jakiekolwiek świętowanie tzw. „tęczowego piątku” nie powinno mieć miejsca. Za szczególnie szkodliwe uznaje m y zachęcanie uczniów do wyjścia w dniu 30 października br. w przestrzeń publiczną. Brak odpowiedzialności inicjatorów tego typu apeli, tym bardziej nakłada na nas rodziców obowiązek aktywnego sprzeciwienia się działaniom zagrażającym zdrowiu i życiu nas wszystkich.
Z wyrazami szacunku
Wojciech Starzyński
Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”
Rozstrzygnięcie konkursu
Dzisiaj rozstrzygnięto konkurs SKW dotyczący zbiórki karmy dla zwierzaków ze
Schronisko dla Zwierząt w Choszcznie - Adoptuj Mnie
Dzięki zaangażowaniu naszej małej społeczności zebraliśmy dokładnie 200,31 kg karmy. Najwięcej bo 43,78 kg zebrała klasa I. Druga w kolejności była klasa V - 42 kg, a następną klas VII - 31, 7. Konkurs szkolny wygrała klasa V ponieważ przeliczajac kilogramy na ilość osób w klasie okazało się, że na jednego ucznia przypada 4,66 kg karmy. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu dziękują wszystkim za pomoc. Teraz czeka ich spotkanie z pieskami w schronisku w celu przekazania karmy i wyprowadzenia chociaż kilku zwierzaków na spacer.
Dzień Edukacji Narodowej
Bardzo nietypowo, bo jesteśmy w bardzo nietypowym czasie. Życzenia od uczniów dla wszyskich pracowników naszej szkoły
Najlepsi w nauce
11.10.2020
W ubiegłym tygodniu klasa V odebrała od klasy VII Puchar Przechodni za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020.
Pani dyrektor gratulowała zwycięzcom, a przedstawiciele klasy VII zapewniali, że puchar powróci do nich w bieżącym roku szkolnym
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID – 19
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie od dnia 1 września 2020 r. funkcjonuje z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty oraz wytycznych organu prowadzącego.
Procedura__bezpieczenstwa__w_czasie_Covid-19.pdf
Publiczne_szkoly_i_placowki_w_dobie_epidemii_COVID-19.pdf
Dzień Chłopaka
W Dzień Chłopaka krawat wdziej, będziesz miał farta, że hej! Unikniesz pytania, kartkówek pisania, będzie to fajny dzień!
Serdeczne życzenia dla naszych chłopców od żeńskiej części SSU oraz dziewczynek z klas I-III:)
Światowy Dzień Głośnego Czytania
29.09.2020
Dziś Światowy Dzień Głośnego Czytania. Głośno czytały wszystkie klasy w naszej szkole
3
Pomagamy
Spotkanie profilaktyczne
16.09.2020
A dzisiaj pierwsze spotkania naszych najmłodszych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Jakub Pialik i Magdalena Keplin rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami klas 0-III. Poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznego korzystania z sieci. PROFILAKTYKA JEST RZECZĄ BARDZO WAŻNĄ W KWESTIACH WYCHOWANIA I OPIEKI DLATEGO TEGO TYPU SPOTKANIA WPISANE SĄ NA STAŁE W NASZE DZIAŁANIA.
Zdalne zajęcia Olimpijskiego Koła Informatycznego
Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów na bezpłatne, zdalne zajęcia Olimpijskiego Koła Informatycznego z
Programowania:
https://youtu.be/zN3CApegsSY?t=952
Przygotowania do Olimpiady:
https://youtu.be/qVgwgwmozcs?t=4498
Można jeszcze dołączyć!
https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/
Wystarczy zapisać się na newsletter by być na bieżąco informowanym o zajęciach:
Dzień Kropki
15.09.2020
Takie kropkowe drzwi wykonali uczniowie w ramach konkursu Dot Door
13
Choszczeńska 10
Nasi reprezentanci na Choszczeńskiej 10.
Czytamy Balladynę Juliusza Słowackiego
O4.09.2020
Jutro odbędzie się Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Polski. Już dziś klasa VII przyłączyła się do tej niezwykłej akcji. W tym roku czytamy Balladynę Juliusza Słowackiego.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pierwszoklasiści zostali przywitani przez wychowawcę i Panią Dyrektor nieco inaczej niż zwykle. Tak czy inaczej pasowanie zaliczone.
12
List Ministra Edukacji Narodowej
List Ministra Edukacji Narodowej Mariusza Piontkowskiego z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
DARIUSZ PIONTKOWSKI
Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.
Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.
Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.
Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.
Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie
z nowych technologii.Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.
Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.
U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.
Z wyrazami szacunku
Mariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Rozkład jazdy autobusów w dniu 1 września 2020 r.
Rozkład jazdy autobusów
w dniu 1 września 2020 r.
w Szkole Podstawowej. im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie
Trasa I:
Pakość: godz. 920
Sulino: godz. 925
Radaczewo: godz. 930
Piasecznik: godz. 935
Bonin: godz. 945
Sławęcin: godz. 950
Trasa II:
Sułowo: godz. 940
Witoszyn: godz. 945
Stradzewo: godz. 950
Sławęcin: godz. 955
Odwóz o godz. 10.30
Bezpieczny powrót do szkoły
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,
gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.
Więcej informacji: Aplikacja_ProteGo_Safe.pdf
Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej Główny Inspektor Sanitarny
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025