• Misja szkoły

• MISJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SŁAWĘCINIE

„Człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie innym"

Jan Paweł II

Misją szkoły jest kształcenie i wychowanie w duchu wartości i poczuciu odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu się na wartości kultur Europy i świata, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, także przedstawicielami innych kultur. Szkoła zapewnia pomoc we wszechstronnym rozwoju uczniów w wymiarze intelektualnym, psychicznym i społecznym, zapewnia pomoc psychologiczną i pedagogiczną uczniom. Misją szkoły jest uczenie wzajemnego szacunku
          i uczciwości jako postawy życia w społeczeństwie i w państwie, w duchu przekazu dziedzictwa kulturowego i kształtowania postaw patriotycznych, a także budowanie pozytywnego obrazu szkoły poprzez kultywowanie i tworzenie jej tradycji. Misją szkoły jest także przeciwdziałanie pojawianiu się zachowań ryzykownych, kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie i innych oraz troska o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i rodziców.

• Szkoła Podstawowa w Sławęcinie jest przyjazna uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły i lokalnemu środowisku:
            • propaguje zdrowy styl życia, umacniając świadomość ekologiczną uczniów;
            • kształtuje zaradność, przedsiębiorczość i podstawy prospołeczne;
            • zapewnia uczniom samorządność w szkole;
            • wspomaga rozwój osobowy każdego z uczniów poprzez udział w różnych formach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.
          • Nauczyciele aktywizują uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności poprzez prowadzenie ciekawych i inspirujących zajęć lekcyjnych.
          • Nauczyciele są sprawiedliwi , znają środowisko rodzinne wychowanków i ich potrzeby, pomagają wszystkim uczniom w pełnym rozwoju i na miarę ich możliwości.
          • Przyjazne relacje stanowią podstawę do kształtowania właściwych zachowań wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły.
          • Prawa i obowiązki uczniów, nauczycieli i rodziców są z góry określone i każda ze stron jest zobowiązana do szanowania i respektowania tych praw.