Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
- 7
Dzień Bezpiecznego Internetu 2018
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) www.saferinternet.pl
W naszej szkole uczniowie klasy VI na zajęciach komputerowych włączyli się do tej akcji. Najpierw zapoznali się z zasadami tworzenia bezpiecznego hasła, a następnie utworzyli własne hasła. Siłę hasła sprawdzili korzystając z serwisu www.goodpassword.info.
Następnie uczniowie zapoznali się z filmami zamieszczonymi na portalu cyfrowobezpieczni.pl
Link do filmów dla uczniów klas IV-VI
Link do filmów dla uczniów klas I-III
Lekcję zakończyliśmy rozwiązując trzy testy online dotyczące bezpieczeństwa w sieci.
Więcej informacji o bezpieczeństwie w sieci dla uczniów, rodziców i nauczycieli:
Krzysztof Bartosik
Jak sobie radzić z hejtem
Jak radzić sobie w sytuacji doświadczenia przez ucznia zjawiska hejtu
- materiały dla uczniów - HEJT_DZIECKO_material_edukacyjny(1).pdf
- mateiały dla rodziców - HEJT_RODZIC_material_edukacyjny.pdf
Omawianie lektury nie może być nudne!
07.02.2018
Oto pomysł uczniów kl. IV na podsumowanie lekcji o panu Kleksie. Oto pomysł uczniów kl. IV na podsumowanie lekcji o panu Kleksie.
Amelka Szyszka i Małgosia Strzelczyk wymyśliły i wykonały świetne gry planszowe na podstawie " Akademii pana Kleksa". Okazało się, że planszówki wciągnęły koleżanki i kolegów, a przy okazji szczegółowo sprawdziły wiedzę na temat fabuły książki Jana Brzechwy.
Krystyna Leśniańska
Nagrody dla najlepszych
02.02.2018
Gratulujemy uczniom 100% frekwencji w I semestrze, a klasie VI, I i V zwycięstwa w konkursie "Grosz do grosza"
Bal przebierańców 2018
12.01.2018
16
Bal karnawałowy w punkcie przedszkolnym
11.01.2018
9
Cyberprzemoc - spotkanie uczniów klas V-VII z policjantami
Spotkanie dotyczyło praw człowieka, cyberprzestępczości i cyberprzemocy. Uczniowie mogli między innymi dowiedzieć się jakie są niezbywalne prawa każdego z nas, jakie zjawiska w Internecie są nielegalne oraz jakie są sposoby zabezpieczenia się przed sieciowymi przestępcami i konsekwencjach łamania czyichś praw.
Bezpieczne ferie
10 stycznia 2018 roku w związku z nadchodzącymi feriami zimowymi, które w tym roku w województwie zachodniopomorskim przypadają od 15 stycznia do 28 stycznia dzielnicowy st. sierż. Radosław Ciborowski z KPP w Choszcznie odwiedził naszą palcówkę rozpoczynając coroczną akcję profilaktyczną pt.''Bezpieczne Ferie 2018''.
Akademia Bezpiecznego Puchatka
4 stycznia 2018 r. pełni emocji przystąpiliśmy do egzaminu online ,,Akademii Bezpiecznego Puchatka''.
Wszyscy uczestnicy egzaminu zdali!
3
Szkolne kolędowanie
22.12.2017
28
English is everywhere
12.12.2017
English is everywhere nawet w naszej kuchni. Klasa VI przygotowała pyszne pancakes i lemon cake według angielskich przepisów.
10
7 Noc Naukowców
08.12.2017
Za nami kolejna, bo już 7 Noc Naukowców, organizowana wspólnie z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową z Korytowa.
W tym roku w dniach 8-9 grudnia bawiliśmy się wspólnie w Domku Myśliwskim Koła Łowickiego „Ryś” w Sławęcinie. W imprezie organizowanej w ramach Szkolnego Systemu Motywacji uczestniczyło 28 uczniów klas IV-VII, a opiekę nad nimi sprawowało 6 opiekunów oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta.
Tegoroczne zmagania naukowe w większości odbywały się w Choszcznie. Uczniowie brali udział w grze terenowej, w trakcie której rozwiązywali zadania matematyczne, przyrodnicze i humanistyczne, które zdobywali w różnych punktach miasta. Trzy drużyny rywalizowały miedzy sobą, pokonując trzy różne trasy. Koperty z zadaniami znajdowały się między innymi: w Areszcie Śledczym, Urzędzie Miasta, Starostwie Powiatowym, Szkole Muzycznej, Biedronce, Netto, Lidlu, Policji, a także na Cmentarzu.
Izabela Lisiecka
25
1000 książek dla zwycięzców konkursu Empiku „Tysiąc powodów by czytać”
07.12.2017
4.09.2017 r. firma Empik ogłosiła po raz drugi ogólnopolski konkurs dla bibliotek szkolnych, mający na celu promocję czytelnictwa poprzez dostarczenie do biblioteki nagrody w postaci tysiąca książek dla uczniów.
27.09.2017 r. szkoła przystąpiła do konkursu, wysyłając formularz zgłoszeniowy wraz z pracą konkursową tzn. zdjęciem przedstawiającym okładkę dowolnie wybranej książki w zaaranżowanej scence z udziałem uczniów. Fotografia przedstawia okładkę książki M. Konopnickiej pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Wybór padł na tę lekturę, gdyż utwory pisarki są dobrze znane naszym uczniom. M. Konopnicka jest patronką szkoły - zdjęcie jest więc nawiązaniem do tradycji placówki i dopełnieniem działań promujących czytelnictwo.
2Od 2.10 do 22.10.2017 r. uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, oraz instytucje gminy i powiatu Choszczno przystąpiły do głosowania na Szkołę Podstawową w Sławęcinie, w wyniku którego placówka z 13847 głosami zajęła 5. miejsce, a tym samym wywalczyła nagrodę tysiąca książek o wartości 25000 zł. W konkursie wzięło udział ok. 500 szkół z całej Polski.
W wyniku rozmów z przedstawicielkami Empiku został uzgodniony termin uroczystego przekazania nagrody na 7 grudnia 2017 r. Dodatkowo firma przekazała tablicę reklamującą akcję czytelniczą Empiku, która zawisła na frontowej ścianie budynku szkoły.
W wyznaczonym terminie wybrano 1000 książek wg zasad Empiku oraz 100 zapasowych w razie wyczerpania nakładu. Wcześniej nastąpiły konsultacje i rozmowy z uczniami na temat proponowanych tytułów, serii lub ulubionych autorów.
Równolegle odbywały się przygotowania do inscenizacji na temat bajkowych bohaterów oraz prace związane ze scenografią (hasło, dekoracja, choinki itp.). Na holu szkoły ustawiono wystawę promującą bibliotekę szkolną.
W bibliotece szkolnej rozpoczęto prace przygotowujące pomieszczenie do przyjęcia tysiąca książek: przeniesienie komputerów do sali informatycznej, selekcja kilkuset przestarzałych, zniszczonych książek, przeniesienie zbędnych podręczników, odnowienie podłogi, ustawienie dodatkowych regałów.
7.12.2017 r. o godz. 12.00 odbyła się uroczystość przyjęcia wygranej nagrody. Bus z książkami dla naszych uczniów zatrzymał się w Choszcznie, ogłaszając mieszkańcom sławęciński sukces. Następnie przyjechał na plac szkolny do Sławęcina, gdzie wszyscy uczniowie powitali przedstawicieli Empiku. Widoczne były balony oraz transparenty z czytelniczymi hasłami. Paczki z nowymi książkami zostały wniesione do szkoły.
Na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z udziałem uczniów, rodziców, przybyłych pracowników Empiku oraz zaproszonych gości. Dzieci wystąpiły w przygotowanej inscenizacji. Ze strony Empiku byli zaangażowani aktorzy, którzy zachęcali uczniów do czytania książek. Nastąpiła chwila uroczystego przekazania nagrody. Na koniec uroczystości wszyscy goście zostali poczęstowani tortem z napisem "Tysiąc powodów by czytać".
Akcja Empiku spowodowała integrację całego środowiska szkolnego oraz przyczyniła się do promocji placówki. O naszej szkole pozytywnie mówiono w domach uczniów, była wspominana na stronach internetowych Urzędu Gminy oraz Powiatu Choszczeńskiego, a także na portalach społecznościowych. W organizację przedsięwzięcia byli zaangażowani wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły.
Krystyna Leśniańska
11
Wielki sukces małej szkoły
8 grudnia 2017 r. w Mrzeżynie odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych w Unihokeju w kategorii dziewcząt. Do finałów przystąpiło osiem zespołów z naszego województwa.
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie zajęła drugie miejsce przegrywając w finale z Klubem Unihokeja z Trzebiatowa.
Droga do finałów rozpoczyna się już w październiku. W rozgrywkach powiatowych podopieczne Marka Pluty wygrywając kwalifikują się do kolejnego etapu. Następnie rozgrywki regionalne, w których zwycięstwo stało się przepustką na Finały Wojewódzkie. Należy wspomnieć, że to czwarty występ SP Sławęcin w tej randze rozgrywek 2011 – VII miejsce dziewczynek, 2014 – IV miejsce chłopców, 2016 – V miejsce dziewcząt i 2017 – upragnione II miejsce. Srebrne medalistki wystąpiły w następującym składzie: Apoczkin Karolina, Borek Zuzanna, Fierka Anastazja, Kutkowska Angelika, Domerecka Maja, Kałka Agnieszka, Michałowska Karolina, Skubiak Zofia, Sobacka Paula, Strzelczyk Maria, Thiel Laura, Tomasiak Alicja i Czekan Kinga.
Marek Pluta
Mikołajki w klasie pierwszej
06.12.2017
2
Rozstrzygnięcie konkursu na bombkę świąteczną
05.12.2017
4
Finał Badmintona Drużynowy Dziewcząt i Chłopców
4 grudnia 2017 roku w Lipianach odbył się Finał Badmintona Drużynowy Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji o miano najlepszych badmintonistów stanęło 15 szkół i klubów z całego województwa. Barw naszego miasta i powiatu bronili uczniowie Publicznego Gimnazjum w Choszcznie. Bartosz Rakoczy i Filip Pluta zajęli wysokie piąte miejsce, natomiast dziewczynki w składzie: Paula Grejć i Marta Pierzyńska – szóste miejsce (wszyscy zawodnicy są absolwentami Szkoły Podstawowej w Sławęcinie).
Szkolenie dzieci i młodzieży w UKS "As" jest dofinansowane ze środków programu Klub z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Ministerstwo Sportu i Turystyki).
Marek Pluta
1
Lekcja żywej historii – „Rycerze i ich zwyczaje”.
4 grudnia 2017 roku powróciliśmy do okresu późnego średniowiecza, aby poznać zwyczaje rycerskie. Przekonaliśmy się, jak wyglądała droga młodzieńca od pazia, poprzez giermka aż do rycerza.
34
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Marzec 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Sobota 26.04.2025