• Plan pracy SSU

Plan pracy Samorządu Uczniowskiegow roku szkolnym 2023/2024

Akcje stałe:

• prowadzenie gazetki Samorządu Uczniowskiego i  dbanie o jej estetykę; wywieszanie informacji o pracy SU oraz przygotowywanie gazetek związanych z aktualną tematyką,
          • informowanie wszystkich uczniów i wychowawców klas o organizowanych akcjach,
          • spotkania SU z opiekunem;
          • współpraca z Radą Rodziców,
          • przekazywanie informacji o działalności Samorządu  Uczniowskiego na stronę internetową szkoły,
          • współpraca z fundacjami organizującymi akcje  charytatywne,
          • udział w uroczystościach szkolnych,
          • działania wynikające z aktualnych potrzeb szkoły.

Zadanie

Termin realizacji

Ewaluacja

• Organizacja kampanii wyborczej i wyborów do Samorządu Uczniowskiego.

Wrzesień 2023 r.

v

• Wybory Samorządu Uczniowskiego.

v

• Wybory nowego Rzecznika Praw Ucznia.

v

• Wykonanie gazetki informacyjnej z wyników przeprowadzonych wyborów.

v

• Opracowanie planu pracy SU na rok szkolny 2023/2024.

v

• Stworzenie mapy wakacyjnych wspomnień z nadesłanych pocztówek z wakacji.

v

• Dzień Chłopaka - wykonanie okolicznościowej gazetki; przygotowanie i wręczenie słodkiego upominku.

v

• Dzień uśmiechu – przygotowanie emotek dla uczniów i nauczycieli całej szkoły

Październik 2023 r.

zrealizowano 06.10.2023 r.

Konkurs „Rozpoznaj nauczyciela na podstawie zdjęcia z dzieciństwa”. Przygotowanie życzeń – niespodzianki dla nauczycieli.

zrealizowano 12-16.
          10.2023 r.

Dzień Edukacji Narodowej  – przygotowanie życzeń dla pracowników szkoły.

zrealizowano 01-12.
          10.2023 r.

• Promowanie zasad kulturalnego zachowania – wykonanie gazetek: „Kodeks grzeczności”, „Kulturalny uczeń”;

Śniadanie daje moc – wykonanie okolicznościowej gazetki promującej zdrowy tryb życia.

Listopad 2023 r.

Święto Niepodległości –  wykonanie okolicznościowej gazetki                   z okazji 11 listopada,  organizacja apelu szkolnego.

Zrealizowano 10. 11. 2023 r.

Rozpoczęcie akcji „Przynieś karmę dla zwierzaka”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia - przygotowanie zabawy                     z misiami dla dzieci.

Mikołajki -  wykonanie okolicznościowej gazetki.

Grudzień 2023 r.

Dzień Mikołajkowej Czapki.

Mini kiermasz świąteczny.

Boże Narodzenie – szkolna wigilia; udział w przygotowaniu świątecznego wystroju korytarzy;

Przygotowanie plakatu świątecznego z życzeniami dla Rady Pedagogicznej i dla uczniów naszej szkoły.

• Dziecko w sieci – przygotowanie gazetki profilaktycznej na temat zagrożeń na jakie narażone są dzieci w Internecie i zasad bezpiecznego korzystania z Sieci.

Styczeń 2024 r.

• Dzień Dziwaka.

• Bal Karnawałowy.

• Bezpieczne ferie.

• Sporządzenie sprawozdania z pracy Samorządu Uczniowskiego za I semestr w roku szkolnym 2023/2024.

• Wykonanie gazetki okolicznościowej z okazji Walentynek.

Luty              2024 r.

• Walentynki - zorganizowanie poczty walentynkowej.

• Dzień pizzy.

• Dzień piegów.

Marzec 2024 r.

• Dzień Kobiet – przygotowanie okolicznościowych życzeń, dzień „bez pytania” dla dziewcząt.

Dzień Samorządności z okazji pierwszego Dnia Wiosny.

Pomoc w  przygotowaniu wiosennego wystroju korytarzy.

•  Obchody Dnia Ziemi –  ubieramy się na zielono; wykonanie gazetki okolicznościowej.

Kwiecień 2024 r.

• Wybory Miss i Mistera szkoły.

• Uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – wykonanie okolicznościowej gazetki oraz apelu.

Maj       2024 r.

Dzień Matki - wywiady przeprowadzone przez przedstawicieli SU w klasach na temat: ”Za co kocham moją mamę?”, zamieszczenie najciekawszych na stronie internetowej szkoły, przygotowanie okolicznościowych akcentów na gazetce SU.

•   Dzień Dziecka – festyn  z okazji Dnia Dziecka; wykonanie okolicznościowej gazetki.

2024 r.

•  Dzień filmowy

• Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024, pomoc w organizacji  apelu.

Sporządzenie sprawozdania z pracy Samorządu Uczniowskiego za II semestr w roku szkolnym 2021/2022.

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego ma charakter otwarty. W czasie trwania roku szkolnego może być uzupełniany o inicjatywy uczniów i akcje pozaszkolne związane
          z działalnością Samorządu Uczniowskiego.

Opiekun  SSU:

Ewa Ciborowska

DODATKOWO ZORGANIZOWANO:

18 - 26.10. 2023. – konkurs na najciekawszą postać wykonaną z darów jesieni dla klas 1-3

31. 10. 2023 r. – Dzień Dyni i konkurs na najciekawszą postać wykonaną z dyni dla klas 1-8